خانه | پیش نویس | سیتی-یونایتد، اورتون-لیورپول(دو دربی، یک جام و ۱۰ سوال کلیدی )

سیتی-یونایتد، اورتون-لیورپول(دو دربی، یک جام و ۱۰ سوال کلیدی )

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از ورزش سه: امروز دربی شهر منچستر بین سیتی و یونایتد و دربی مرسی ساید میان لیورپول و اورتون برگزار خواهد شد. ممکن است در جدال مورینیو و گواردیولا، تکلیف قهرمان این فصل لیگ برتر مشخص شود و کلوپ هم به دنبال ادامه کامیابی ها، این بار در لیگ برتر است. در ادامه ۱۰ پرسش مهم این ۲ نبرد حساس را بررسی خواهیم کرد؛

آیا لیورپول و سیتی ریسک خواهند کرد؟

این ۲ دربی فقط ۳ روز پس از آنکه لیورپول ۰-۳ در لیگ قهرمانان سیتی را شکست داد و ۳ روز قبل از اینکه آنها دوباره برای راند دوم دیدار کنند، انجام خواهد شد.

علیرغم اطمینان هر ۲ تیم به وضعیت خود در لیگ برتر (سیتی به قهرمانی و لیورپول به کسب سهمیه)، وجود تغییرات در ترکیب برای طرفین منطقی است اما با این حال، این بازی ها هیچیک معمولی نیستند و شکست سنگین برای هر تیمی، غیر قابل تصور و فراموش نشدنی است.

آیا کلوپ روی محمد صلاح ریسک خواهد کرد؟

ستاره مصری می تواند در بازی با اورتون به اولین بازیکن آفریقایی تبدیل شود که در لیگ برتر موفق به زدن ۳۰ گل شده، اما در مورد مصدومیت کشاله ران او در روز چهارشنبه تردیدهایی وجود دارد.

خود صلاح اصرار دارد با توجه به عدم تشخیص مصدومیت جدی در آزمایشات می تواند بازی کند، اما اگر قرار باشد کلوپ به کسی استراحت دهد، نام او در صدر لیست خواهد بود.

آیا لیورپول باز هم شروعی طوفانی خواهد شد؟

آغاز طوفانی لیورپول که تبدیل به برند تجاری کلوپ شده، باعث شد آنها در ۳۰ دقیقه ۳ بار دروازه سیتی را باز کنند و تکرار چنین اتفاقی در بازی فردا، یعنی شروع فوق العاده و بعد از آن حفظ بازیکنان، خوشایند خواهد بود.

اگرچه اورتون مانند سیتی فوتبالی مالکانه ارائه نمی دهد، اما بعید است تیم کلوپ نیز تغییر تاکتیک بدهد و احتمالا آنها از ابتدا حمله خواهند کرد.

آیا اورتون تابوی دربی را خواهد شکست؟

رکورد اخیر اورتون برابر لیورپول غم انگیز بوده است. یک پیروزی از ۲۲ بازی اخیر، آنهم مربوط به اکتبر ۲۰۱۰ بوده است، ۱۴ دیدار قبل.

اورتون در ۲ دربی امسال، یکی اوایل این فصل در آنفیلد که با تساوی به پایان رسید و دیگری شکست ۲-۱ در جام حذفی خوب بازی کرد اما کسب ۳ امتیاز دیگر، موضوع دیگری است. این مساله به جز توانایی بازیکنان، ذهنی هم بوده است زیرا لیورپول در حال حاضر به عنوان یک باشگاه بسیار بزرگتری دیده می شود.

آیا این بازی، آینده سام آلاردایس را مشخص خواهد کرد؟

اگرچه با حضور آلاردایس به جای کومان، خطر سقوط اورتون رفع شد اما عدم ثبات و سبک بازی اورتون هنوز قادر به راضی کردن هواداران این تیم نبوده است. قرارداد آلاردایس تابستان امسال پایان می یابد و شور و شوق زیادی برای ماندن او در گودیسون پارک وجود ندارد.

اما به هر حال او همیشه آرزوی فعالیت در یک باشگاه بزرگ را داشته و  غلبه بر لیورپول باعث قوی تر شدن جایگاه بیگ سم می شود.

آیا شیرین ترین قهرمانی سیتی رقم خواهد خورد؟

اگرچه از نظر احساسی هیچ عنوانی قابل مقایسه با قهرمانی با گل دقیقه ۹۴ آگوئرو در سال ۲۰۱۲ نیست، اما فتح سریع ترین لیگ برتر تاریخ با غلبه بر یونایتد نیز فوق العاده خواهد بود.

قهرمانی این فصل سیتیزن ها در تاریخ ثبت خواهد شد و پیروزی بر منچستریونایتد به جای غلبه بر سوانسی در هفته بعد، احساس شیرین تری به هواداران سیتی خواهد بود.

آیا قهرمانی سیتی مصادف با تحقیر یونایتد خواهد بود؟

هنگامی که سرالکس فرگوسن در سال ۲۰۱۳ منچستریونایتد را با قهرمانی ترک کرد، به نظر می رسید شیاطین سرخ نه تنها در شهر منچستر، بلکه در جزیره نیز باز هم یکه تاز باشند.

اما از آن زمان تاکنون این اتفاق رخ نداده و درخشش رقیب همشهری اوضاع را بدتر کرده است. یونایتد بهترین عملکرد خود را در لیگ برتر طی سالهای اخیر داشته و در بین ۴ تیم نیز حضور دارد، اما شکست در خانه سیتی، بدترین لحظات سال های اخیر خواهد بود.

آیا مورینیو از تاکتیک های کلوپ پیروی خواهد کرد؟

مورینیو در فوتبال به ارائه فوتبال پویا، هجومی و پرس شناخته نشده است، اما لیورپول ثابت کرده که برای مقابله با سیتی، این روش بهترین راه برای غلبه بر آنهاست.

آقای خاص تا به حال با پارک کردن اتوبوس صاحب عناوین فراوانی شده اما او در جریان پیروزی مقابل لیورپول و چلسی نشان داد که مایل است در صورت لزوم، با نیروهای هجومی بیشتری بازی کند. علیرغم تاکید بر بازی دفاعی، مورینیو می داند پیروزی در این دیدار چقدر حائز اهمیت است.

آیا الکسیس سانچس در نهایت می درخشد؟

حتی مورینیو نیز اعتراف کرد ستاره شیلیایی از بهترین فرم خود به دور است اما حالا سانچس فرصت خوبی برای درخشش دارد. او در این دیدار یا در عمق بازی می کند یا بازیکن مقابل او، فابین دلف یا دانیلو خواهند بود.

جنگندگی سانچس ممکن است باعث آزار مدافعان سیتی شود. زدن تنها یک گل و ارسال یک پاس گل در این مدت، عملکردی است که ستاره شیلیایی باید در استادیوم اتحاد آن را تکرار کند.

آیا دی بروین باز هم درخشان ظاهر خواهد شد؟

ستاره بلژیکی در این فصل از کاندیدای اصلی فتح جوایز فردی است و اگر گواردیولا به او استراحت ندهد، وظیفه دی بروین ارسال پاس های ویران کننده بین دفاع یونایتد خواهد بود.

اگر دی بروین بازی کند، با استراحت احتمالی داوید سیلوا وظیفه سنگین تری خواهد داشت و رهبری ارکستر سیتی به دست دی بروین، می تواند باعث کامیابی گواردیولا شود.

منبع: دیلی میل

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

مهدی بینایی تولایی قهرمان شطرنج استان

اختصاصی سایت استقلال افتخار آسیا مهدی بینایی تولایی شطرنجباز خوش اخلاق و خوشفکر کاشمری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *