خانه | اخبار استقلال تهران | آغاز استقلال برای نیم فصل دوم( چند خبر)

آغاز استقلال برای نیم فصل دوم( چند خبر)

همه چیز دست به دست هم داد تا شروع کار مجیدی در استقلال با ۵ روز تاخیر آغاز شود و چهره محبوب آبی ها در یکی دو دهه گذشته از روز چهارشنبه و در زمین شماره دو آزادی کار خود را آغاز کند.

مجیدی روز چهارشنبه به رسم همیشه با لباسی آراسته که باعث می شود همچنان لقب شیک پوشی و خوش تیپی در کنار او باقی بماند، در محل تمرین آبی ها حاضر شد و در جمع بازیکنان کار خود را آغاز کرد تا برگ جدیدی در زندگی ورزشی او ورق بخورد.

 

 

فرهاد با بنز آمد!

مربی جدید استقلالی ها با بنز یکی از دوستان خود و پشت سر امیرحسین فتحی سرپرست استقلال وارد مجموعه آزادی و محل تمرین آبی پوشان شد. فرهاد در بدو ورود با فتحی به خوش و بش پرداخت و سپس به همراه او راهی رختکن شد تا به صورت غیر رسمی کار خود را آغاز کند.

بازیکنان قدیمی همبازی سابق خود را به شدت تحویل گرفتند و البته در این میان جوانان استقلال نیز با ذوق و انرژی خاصی با مجیدی رو به رو شدند.

 

 

معارفه با کت و شلوار

مراسم معارفه فرهاد مجیدی در زمین چمن برگزار شد. امیرحسین فتحی و وینفرد شفر دقایقی در جمع بازیکنان درباره حضور مجیدی صحبت کردند و البته به موضوعات متفاوتی پرداختند. مجیدی در این بخش که قسمت اعظم آن به تعریف از او و شفر اختصاص داشت، تنها شنونده بود. مربی جوان استقلالی ها در جمع بازیکنان فرصتی برای صحبت نداشت و سپس شفر در اولین بخش از شروع روند انتقال تجربه، جمله مهمی را به مجیدی گفت: نظم.

 

با صحبت های کوتاه شفر مجیدی به رختکن بازگشت تا با لباس ورزشی به زمین بازگردد.

 

 

بازگشت با لباس رزم

شاید هیچکس به اندازه فرهاد حالا از طرح لباس های استقلال خوشحال نباشد. مربیان استقلال در تمرین از لباس هایی با طرح لباس های چریکی و با رنگ آبی استفاده می کنند و مجیدی نیز در اولین تمرین لباس رزم بر تن کرد تا شروع جالبی داشته باشد.

مجیدی در این تمرین برای نشان دادن آمادگی بدنی خود به جمع بازیکنان رفت و با آنها دور زمین دویید تا نشان دهد از لحاظ بدنی سطح بسیار خوبی دارد و می تواند در جریان تمرین نقش متفاوتی بازی کند.

 

 

روز فرهاد معمولی شد

بعد از همه این اتفاقات روز برای مجیدی به شکلی طبیعی رقم خورد. مجیدی بعد از شروع تمرین اصلی به جمع کادرفنی اضافه شد و دقایقی با اعضای کادر درباره برنامه های تمرینی، روند تمرین و اردو صحبت کرد؛ تقریبا کاری که همه مربیان هر روز انجام می دهند. سپس به جمع بازیکنان بازگشت و در کنار دیگران تمرین را زیر نظر گرفت تا حالا او نیز عضوی از باشگاه استقلال باشد. مجیدی امروز بعد از نزدیک به ۲۰۰۰ روز در تمرین استقلال حضور داشت و پا به توپ شد تا در روزهای سخت استقلال، تصویر او در تمرین آبی ها این تیم را به آینده امیدوار کند؛ آینده ای که فرهاد می تواند نقش پر رنگی در آن ایفا کند.

 

عکس: رضا سعیدی‌پور

 

امید نورافکن بعد از نیم فصل نیمکت نشینی در شارلوا تصمیم دارد دوباره به استقلال برگردد، در این بین اولویت اصلی مدیران استقلال این است که قرارداد این بازیکن را قطعی امضا کنند اما مدیران شارلوا فقط با انتقال قرضی این بازیکن موافق هستند.

در این بین مدیران استقلال موافقت ضمنی خود را با انتقال قرضی نورافکن اعلام کرده اند اما نهایی شدن این قراداد منوط به این مساله است که قیمت این انتقال بسیار پایین باشد.

مدیران استقلال و شارلوا در حال مذاکره هستند تا در نهایت این انتقال را نهایی کنند و البته برای نهایی شدن این موضوع باید باشگاه بلژیکی به آبی ها تخفیف ویژه بدهد.

علی کریمی که یکی از بازیکنان تاثیرگذار استقلال در نیم فصل اول بود در تمرین تیم ملی مصدوم شد تا در اتفاقی تلخ جام ملت های آسیا را هم مثل جام جهانی از دست بدهد.

علی کریمی امروز هم در تمرین نوبت صبح و بعد از ظهر استقلال غایب بود اما به گفته پزشکان تیم از ۳ روز دیگر می تواند تمرینات خود را با آبی ها آغاز کند.

کریمی در کنار فرشید باقری دو هافبک دفاعی اصلی استقلال هستند که شفر روی درخشش آنها برای نیم فصل دوم حساب ویژه ای باز کرده است.

البته این احتمال وجود دارد برای نیم فصل دوم روزبه چشمی هم در پست هافبک دفاعی استقلال بازی کند تا این تیم در این پست با مشکل کمبود بازیکن روبرو نشود.

تمرین استقلال قرار بود از امروز آغاز شود اما بازیکنان به دلیل مشکلات مالی اعتصاب کردند و حاضر به حضور در تمرینات نشدند.

با این حال اعتصاب بازیکنان استقلال امروز شکست و بازیکنان با حضور در زمین شماره ۲ آزادی کار خود را آغاز کردند اما شفر برای جبران عقب ماندگی بدنی بازیکنان تیمش امروز تمرین این تیم را در نوبت بعد برگزار کرد.

بازیکنان استقلال برای اینکه نوبت های تمرینی از دست رفته را جبران کنند، با تصمیم شفر فشرده تر از گذشته تمرین می کنند تا بدن آنها تا شروع بازی های نیم فصل دوم به فرم ایده آل برسد.

تمرین نوبت بعد از ظهر امروز استقلال بیشتر جنبه  بدنی داشت و بازیکنان در تمرین نوبت صبح بیشتر به کارهای تاکتیکی پرداختند.

فرهاد مجیدی سال ها کاپیتان استقلال بود و مهدی رحمتی پشت سر او وارد زمین می شد اما بعد از خداحافظی او از فوتبال و البته رفتن مجتبی جباری از این تیم رحمتی کاپیتان آبی ها شد و چند سالی است که جلوتر از سایر بازیکنان وارد زمین می شود.

حالا با بازگشت مجیدی به استقلال این بار به عنوان مربی شاید نقش او و رحمتی کمی تغییر کند، در این نقش جدید احتمالا مجیدی رهبر استقلال روی نیمکت بعد از وینفرد شفر خواهد بود و رحمتی  در زمین بازی وظیفه رهبری و کاپیتانی را برعهده خواهد داشت.

 

آنچه مسلم است با اضافه شدن مجیدی به کادرفنی استقلال این تیم بیشتربرای رسانه ها جذاب می شود و البته بازیکنان هم انگیزه بیشتری می گیرند تا خود را به مربی جدید تیم شان نشان بدهند.

البته در این بین مجیدی با پشت سر گذاشتن کلاس های پیشرفته مربیگری حتما در کارهای فنی هم دخالت خواهد داشت و شفر از نظر او برای بهبود شرایط استقلال استفاده خواهد کرد تا آبی ها قدرتمندتر از گذشته نیم فصل دوم را استارت بزنند.

 

سرور جپاروف بعد از نیم فصل دوری از استقلال قصد بازگشت به این تیم را داشت اما شفر برای بازگشت او شرط گذاشت که باید در تست های پزشکی شرکت کند و فقط حاضر است در صورت آمادگی بدنی با او قرارداد امضا کند.

با توجه به اینکه استقلال در سال های گذشته بازیکنان بی کیفیت و ناآماده خارجی زیادی را جذب کرده است شفر چنین تصمیمی در مورد جپاروف گرفت که البته مدیران استقلال هم با خواسته او موافقت کرده اند.

با این حال مدیر برنامه های جپاروف به مدیران استقلال اعلام کرده است که او اول قرارداد امضا می کند و بعد در تست پزشکی شرکت می کند که مدیران استقلال این خواسته را نامعقول می دانند و با این شرایط جذب این بازیکن را باید منتفی دانست.

البته استقلال در پست جپاروف بازیکنان با کیفیتی مثل داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و طارق همام را در اختیار دارد که بعید است در صورت منتفی شدن حضور او آبی ها نیازی در این پست حس کنند.

 

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

برنامه بازیهای استقلال در نیم فصل دوم

اختصاصی سایت استقلال افتخار آسیا برنامه کامل استقلال در نیم فصل دوم به شرح زیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *