خانه | تازه های فرهنگی،هنری،اجتماعی | رقبای شکست‌خورده کمدی‌ها
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-09-15 11:26:22Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

رقبای شکست‌خورده کمدی‌ها

بر خلاف آثار کمدی، فیلم‌های اجتماعی فروش خوبی را در گیشه تجربه نکردند و رقم فروششان پایین‌‌تر از حد انتظار است، این در حالی‌ است که با آغاز ماه محرم اکران آثار کمدی متوقف شده است.(فروش «تنگه ابوقریب» از ۴ میلیارد گذشت / اکران کمدی‌ها متوقف شد)

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، با آغاز ماه محرم نمایش فیلم‌های کمدی به مدت ده روز در سینماها متوقف شد و حالا سالن‌ها در تسخیر آثار اجتماعی و جدی‌اند. در هفته گذشته کمدی‌ها از جمله هزار پا تا آخرین روزی که روی پرده بودند فروش خوبی داشتند و البته دیگر فیلم‌های روی پرده با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه نشدند.

در گزارشی که در ادامه می‌خوانید روند فروش فیلم‌های روی پرده در هفته گذشته را بررسی کردیم.

«تنگه ابوقریب» ۴ میلیاردی شد

فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی در ادامه روندی که در هفته‌های گذشته هم با استقبال مخاطبان روبه رو شده بود هفته قبل هم روند فروش خوبی را پشت سر گذاشت. این فیلم که در ژانر دفاع مقدس ساخته شده است، هفته گذشته مرز ۴ میلیارد تومان را رد کرد و تعداد زیادی از مخاطب را به سالن‌های سینما کشاند. مخاطبانی که بیشترشان بعد از تماشای این اثر تحت تاثیر قرار گرفتند.

این فیلم از حضور بازیگران جوانی چون جواد عزتی، امیر جدیدی، مهدی پاکدل، حمیدرضا آذرنگ، مهدی قربانی، علی سلیمانی و … بهره برده است.

وقتی «دم سرخ‌ها» اوج می‌گیرد

هفته گذشته فیلم‌های کمدی آخرین تلاش‌هایشان را برای فروش کردند چون از اواسط هفته گذشته با آغاز ماه محرم آثار کمدی از پرده پایین آمدند و بعد از دهه محرم دوباره اکرانشان از سر گرفته می‌شود. با این حال «هزارپا» که همچنان پرفروش بود و ۳۶ میلیاردی شد، «دم سرخ‌ها» ساخته آرش معیریان هم فروشش اوج گرفت و حالا دو میلیارد و نیم فروخته است. البته بی تردید مصادف شدن اکران این فیلم‌ها با  ماه محرم در فروش آنها بی تاثیر نخواهد بود.

امین حیایی در نمایی از فیلم «شعله ور»

چرا این فیلم‌ها موفق نشدند؟

فیلم‌ «شعله‌ور» بر خلاف ساخته حمید نعمت‌الله، یعنی «رگ خواب» چندان در جذب مخاطب موافق نبود، امین حیایی بازیگر نقش اصلی این اثر بود و فیلم هم به روایت قصه‌ای جالب و نو پرداخته بود اما این تفاوت ظاهرا چندان هم به مذاق مخاطب خوش نیامده است. با این حال اما این فیلم به مرز یک میلیارد نزدیک شده و با توجه به اضافه شدن سالن‌هایش از دو هفته پیش می‌توان به فروش بالاترش امیدوار بود.

«همه چی عادیه»، «پشت دیوار سکوت»، «داش آکل» و «آخرین بار کی سحر رو دیدی؟» اما با وجود اینکه بیش از سه هفته از اکرانشان می‌گذرد در گیشه موفق نبودند، این فیلم‌ها در سالن‌های محدودی اکران شدند و همین نیز در فروش پایین شان تاثیر داشته است. «چراغ‌های ناتمام»  و « یک کیلو و بیست و یک گرم» هم تا کنون از ناکام‌های اکران بودند.

در ادامه می‌توانید میزان فروش فیلم‌ها در هفته گذشته را در جدول زیر بخوانید.

نام فیلم نام کارگردانروزهای نمایشسالن‌های نمایشمیزان فروش
هزارپاابوالحسن داودی۷۲ روز۱۶۶ سالن۳۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰تومان
تنگه ابوقریببهرام توکلی ۳۷ روز۱۶۷ سالن۴.۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
دم سرخ‌هاآرش معیریان۴۳ روز۱۰۰ سالن۲.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
کاتیوشاعلی عطشانی۵۱ روز۶۱ سالن۲.۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
شعله‌ورحمید نعمت‌الله۳۰ روز۸۳ سالن۹۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
همه چی عادیهمحسن دامادی۳۰ روز۴۴ سالن۲۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
داش آکلمحمد عرب۱۶ روز۵۸ سالن۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
پشت دیوار سکوتمسعود جعفری‌جوزانی۳۰ روز۱۸ سالن۱۴۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
آخرین بار کی سحر رو دیدی؟فرزاد موتمن۱۶ روز۳۰ سالن۹۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
چراغ‌های ناتماممصطفی سلطانی۹ روز۳۱ سالن۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
یک کیلو و بیست و یک گرمرحیم طوفان۹ روز ۲۱ سالن۳۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

نگاهی متفاوت به حواشی سال گذشته برنامه «هفت»

بهروز افخمی ضمن اشاره به حواشی سال گذشته برنامه «هفت»، واکنش رییس سازمان صداوسیما به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *