خانه | اخبار ورزشی ایران | اخبار تیم ملی فوتبال | چند خبر از تیم ملی فوتبال ایران: از حمله تند مایلی کهن تا عکس یادگاری دستیاران کیروش

چند خبر از تیم ملی فوتبال ایران: از حمله تند مایلی کهن تا عکس یادگاری دستیاران کیروش

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از ورزش سه: میک مک درموت روزگذشته درمصاحبه ای درباره حمید استیلی مدیرتیم ملی امید و یکی از بازیکنان مطرح تاریخ فوتبال ایران حرف هایی زد که واکنش های زیادی را برانگیخت.

دستیار اهل ایرلند شمالی کی روش که مهمترین بخش رزومه اش حضور در تیم ملی ایران و باشگاه استقلال است درباره مرکز پک و حرف های حمید استیلی گفت:« به نظر می رسد استیلی تیم ملی را با سیرک اشتباه گرفته است.»

این حرف های تند و توهین آمیز دستیار کارلوس کی روش هرچند با توجه به مسایل رسانه ای سرمربی تیم ملی ، از سوی برخی رسانه های پرمخاطب نادیده گرفته شد اما چهره های فوتبالی از جمله شخص محمد مایلی کهن سرمربی سابق تیم ملی فوتبال به آن پاسخ دادند.

محمدمایلی کهن درباره حرف های دستیار کارلوس کی روش گفت:«آقای کی روش درست می گوید. اگر فوتبال ایران سیرک نبود نمی توانستیم در خدمت ایشان و دستیارش باشیم.»

او در ادامه و در پاسخ به حرف های مربی اهل ایرلند شمالی کی روش گفت:« همه می دانند این حرف ها ، حرف های بالاسری شماست. من هم می گویم اگر فوتبال ما سیرک نبود امثال شما نمی توانستید هشت سال در این مملکت هرکاری دلتان می خواهد انجام بدهید.» سرمربی سابق تیم ملی ایران همچنین درباره حرف های کی روش که گفت «پک» میراث من برای شما است گفت:« خب یک سوال هست ؛ ایشان مهندس یا کارگر ساختمان است که این حرف ها را می زند؟طوری از پک می گوید انگار خودش آنرا ساخته است.»

هافبک و مربی سابق پرسپولیس همچنین در ادامه گفت:« بگذارید اینجوری بگویم. ما زمانی که دبیرفدراسیونی داشتیم به نام هوشنگ دیده بان…بروید تحقیق کنید ببینید هوشنگ دیده بان چه کسی بوده و دبیر فعلی فدراسیون را رزومه و بیوگرافی اش را در بیاورید و با آقای دیده بان مقایسه کنید.»

مایلی کهن افزود:« زمانی فرانک اوفارل که سرمربی تیم منچستر بود…تاکید می کنم اوفارل «سرمربی» تیم منچستریونایتد بود و آمد سرمربی تیم ملی ایران شد. برای این مربی بزرگ اما چارچوبی وجود داشت که در طول سال یک ماه فقط می تواند مرخصی برود و بقیه اش را باید در خدمت تیم ملی باشد. اما در حال حاضر سرمربی تیم ملی بیشتر مواقع نیست و شرایطی را به وجود آوردند که کسی حق صحبت در این رابطه نداشته باشد. همه باید در خدمت تیم ملی باشند و سکوت کنند؛ این شرایطی است که در حال حاضر در آن هستیم. مصاحبه آخر  آقای سرمربی به خوبی نشان داد که او چقدر راه را خوب یادگرفته است.»

محمد مایلی کهن با تایید این موضوع که رسانه ها و برنامه های پرطرفدار از کی روش حمایت می کنند و هیچ انتقادی را از او انجام نمی دهند گفت:« من باید چیزی را بگویم، درست است که آقای فردوسی پور در این مدت خیلی کارهای بدی انجام داده اما بالاخره یکی از جوانان شایسته ایرانی است و قابلیت بالایی دارد. در اینکه او آدم بااستعداد و توانایی است شکی نیست اما خب درمورد هواداری اش از کی روش دیگر نمی توان کاری کرد.»

مایلی کهن در پایان با بیان مشکلات موجود در مدیریت ورزش ایران گفت:« من یک اشتباهی کردم به وزیرورزش گفتم که سکوهای ورزشگاه شهید پیشگاه هادیان انزلی و شهید عضدی رشت، روی سرمردم خراب می شود و آن را درست کنید اما الان یک سال و نیم است که این ورزشگاه هنوز سکوهایش بالا نیامده است. جالب است که صحبتی که با یک پیمانکار داشتم می گفت که درست کردن این سکوها شش ماهه انجام می شود. اما الان تازه دارند پایین سکوها را آرماتوربندی می کنند. این وضع ماست . همان سیرکی که می گویند!»

در تمرین روز گذشته تیم ملی بازار گرفتن عکس تیمی و یادگاری داغ بود؛ در این تمرین بازیکنان و مربیان تیم ملی تصمیم گرفتند به صورت تیمی جلوی دوربین ها بایستند و عکسی به یادگار بگیرند تا مشخص شود روحیه بالایی برای مسابقات آینده دارند. از آنجا که لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت های آسیا به احتمال فراوان از بین همین نفرات انتخاب خواهد شد، کارلوس کی‌روش هم با گرفتن چنین عکس های تیمی موافقت کرد.

نکته قابل توجه عکس تیمی کادر اجرایی و فنی تیم ملی فوتبال بود؛ این کادر که تعدادشان کم هم نیست نشان می دهد کی روش با تعدد نفرات امور را کاملا تقسیم کرده و از همه مهم تر اینکه همه امکانات در اختیارش بوده تا بتواند نفرات مورد نظرش را وارد تیم کند.

اگرچه کی روش در انتخاب نفرات کادرش گاها با انتقادهایی مواجه شده و نمونه بارز آن انتخاب سباستین به عنوان مربی است. سرمربی تیم ملی هیچگاه درباره روند انتخاب همکارانش در کادر اجرایی و فنی تیم ملی به صورت جزئی صحبتی نکرد و معمولا تلاش کرده تا به هیچ کس درباره حضور افراد توضیحی ندهد. او حتی گاها در انتخاب مربی و همکارانش فدراسیون را هم در جریان نگذاشت و همین شد که بعضی وقت ها دیدیم برخی افراد به شکل ناگهانی در اردوها حضور یافتند.

همین چند روز قبل بود که فردی به نام میگل لوپز ناگهان در کنار تیم ملی حضور یافت و بعدا مشخص شد به عنوان مسئول اجرایی فعالیت می کند. او دقیقا کارهایی را قرار است انجام دهد که یک سرپرست یا مدیر تیم وظیفه اش است و حال اینکه چنین فردی با چنین ویژگی هایی باید از خارج از کشور به ایران بیاید هم سوالی واضح در این باره محسوب می شود.

با این وجود کی روش که در طول سال های گذشته تغییرات زیادی در کادر اجرایی و فنی تیم ملی ایجاد کرده، حالا به یک گروه واحد رسیده و احتمالا همین گروه همکاران او را در جام ملت های آسیا تشکیل خواهند داد.

سرمربی تیم ملی در تیمش دو تدارکات(رضا جاودان و تورج کشاورز)، ۴ ماساژور(محمد صابری، سیداحسان سادات حسینی، هادی نجات پور و حمید اسماعیلی که جدیدا به کادر اضافه شده)، یک فیزیوتراپ(میکائیل فریرا)، دو پزشک کارکشته(پرهام خانلری و علیرضا شهاب)، مدیررسانه(امیرحسین حسینی)، مسئول روابط بین الملل(امید جمالی) و مدیر تشریفات(مهدی خراطی) دارد.

کادرفنی کی روش نیز از مربیان خارجی پرتعداد و مارکار آقاجانیان به عنوان تنها مربی ایرانی تشکیل شده که در کنار این مربی پرتغالی برای رسیدن به اهداف فنی خود تلاش می کنند.

کی روش وظیفه بدنسازی تیمش را به دیگو جیاچیتو سپرده که از حدود یکسال قبل به تیم اضافه شد، وظیفه تمرین دادن دروازه بان ها با دیگو لوپز است و اوسیانو داکروز، سباستین، مک در موت و مارکار آقاجانیان نیز به عنوان دستیاران کی روش امور فنی را زیر نظر او دنبال می کنند.

به تازگی به کادرفنی کی روش فردی به نام مانوئل اضافه شده؛ او که بعد از جام جهانی در تیم ملی حضور یافت، از این پس آنالیزور تیم ملی خواهد بود و به عنوان یک تئوریسین عمل می کند. میگل لوپز هم که مسئولیت امور اجرایی یا عبارت خودمان همان سرپرستی تیم را جلو می برد.

یک نکته مهم هم در عکس تیمی کادر اجرایی و فنی به غیبت فیلیپه سانتوس برمی گردد. فردی که سابقه فعالیت در روزنامه رکورد پرتغال را دارد و گفته می شد به عنوان مدیررسانه ای فعالیت می کند. حالا با اضافه شدن امیرحسین حسینی به تیم ملی او غایب تیم است و مشخص نیست که آیا به ایران برمی گردد یا خیر.

با همه این شرایط مشخص است که کی روش کادر اجرایی و فنی پر و پیمانی را انتخاب کرده تا بتواند تیمش را با آرامش برای مسابقات جام ملت های آسیا آماده کند. بی تردید عیار این کادر در آینده مشخص می شود.

 

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

کیروش و دوخبر!!

کارلوس کی روش با تساوی بدون گل و با استراتژی ویژه خود توانست ایران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *