خانه | اخبار استقلال تهران | استقلال و هوادارانش در صدر

استقلال و هوادارانش در صدر

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از ورزش سه: با وجود اینکه استقلال در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به دلیل هم گروهی با الهلال در ۲ بازی توانست از حریف خود میزبانی کند، عنوان پرتماشاگرترین تیم این بازی ها را به خود اختصاص داه است. استقلال در این فصل در بازی با العین و الریان در ورزشگاه آزادی میزبان بود که در بازی با العین آمار ۹۰ هزار نفری را به ثبت رساند و در بازی با الریان هم ۳۷۲۲۱ تماشاکر بازی این تیم را از نزدیک تماشا کردند.

استقلال در مجموع با ۱۲۷۲۲۱ تماشاگر، پر هودار ترین تیم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا است و بعد از آن  تیم فوتبال گوانگژو چین با ۱۰۶۲۷۱ تماشاگر در رده دوم است و پرسپولیس با ۹۱۱۷۰ تماشاگر در رده سوم قرار دارد؛ البته این تیم برخلاف استقلال در ۳ بازی از حریفان خود در ورزشگاه آزادی میزبانی کرده است و بازی با الوصل امارات، السد قطر و نصف قرچی ازبکستان را برابر هواداران خود برگزار کرده است.

همچنین استقلال با میانگین ۶۳۶۱۱ هوادار در هر بازی اول است و گوانگجو با ۳۵۴۲۶ و پرسپولیس با ۳۰۳۹۰ هوادار در هر بازی در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

اما بعد از استقلال و پرسپولیس، تراکتورسازی هم با ۲ میزبانی با ۴۳۰۲۰ هوادار و میانگین ۲۱۵۱۰ هودار تیم ششم آسیا است و ذوب آهن به عنوان کم تماشاگرترین تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در بین ۲۰ تیم اول آسیا جایی ندارد.

نکته جالب توجه آمار حضور تماشاگران این است که از بین تیم های کره ای و ژاپنی تیمی در بین ۱۰ تیم اول نماینده ای از این دو کشور وجود ندارد و کشورهای ایران و چین بهترین آمار را دارند.

 

 

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

آقاخان بد شانس یا ….

بنابر اعلام امین نوروزی  پزشک باشگاه استقلال مرتضی آقاخان ستاره خط حمله آبی ها از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *