خانه | اخبار ورزشی ایران | دوپینگیهای سرخابی!

دوپینگیهای سرخابی!

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از ورزش سه: موضوع دوپینگ همواره یکی از موضوعات مهم و چالشی فوتبال ما بوده و در هر فصل شاهد اخبار ضد و نقیضی در این باره هستیم. کمیته ضد دوپینگ در این فصل فوتبالی هم در رقابت های لیگ برتر و هم در رقابت های لیگ دسته اول بازیکنان شاغل در لیگ ها را مورد آزمایش قرار داده و نظارت دقیقی بر این ماجرا دارند. اینکه این آزمایشات از کدام تیم بیشتر به عمل می آید، همیشه سوال مهم طرفدران فوتبال بوده که در این گزارش به آن خواهیم پرداخت.

سرخابی ها و سپیدرود صدرنشین آزمایش دوپینگ

تا پایان هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر تیم های پرسپولیس، استقلال و سپیدرود رشت بیشترین تعداد آزمایش دوپینگ را تجربه کرده اند. این تیم ها ۶ بار با حضور افسران کنترل دوپینگ مورد آزمایش قرارگرفته اند که در هر بار دو بازیکن طبق قرعه انتخاب می شوند. یعنی از ۱۲ بازیکن هر کدام از این تیم ها بعد یا حتی قبل از مسابقه آزمایش به عمل آمده است. پارس جنوبی جم و فولاد خوزستان نیز به دلیل عملکرد خوبشان در نیم فصل اول مورد توجه کمیته ضد دوپینگ بوده اند. در هفته های باقیمانده از لیگ برتر نیز تیم هایی که شانس کسب سهمیه آسیا یا در منطقه خطر سقوط قرار دارند، احتمال زیادی برای انجام آزمایش دارند.

 

 

قرعه کشی برای نمونه گیری

نحوه انتخاب بازیکنان در اکثر موارد به صورت قرعه کشی می باشد بدین ترتیب که نماینده کمیته دوپینگ با حضور سرپرست یا پزشک تیم ها شماره بازیکنان هر تیم را در کیسه ای قرار داده و از هرکیسه ۴ شماره را خارج می کنند. دقیقه ۷۵ هر بازی از هر ۴ قرعه تیم ها ۲ نفر انتخاب می شوند و بعد از سوت داور به همراه افسر کنترل به محل نمونه گیری می روند. گاهی افسران برای گرفتن تست به محل تمرین یا هتل محل اقامت تیم ها رفته و بعد از انجام آزمایش، مراتب صورتجلسه و مستند می گردد.

 

تساوی سرخابی ها

بازیکنان پرسپولیس در دیدارهای مقابل فولاد، نفت تهران، پارس جنوبی و تراکتورسازی مورد آزمایش قرار گرفته اند و جالب است بدانید افسران کنترل دوپینگ در دیدار این تیم با پارس جنوبی در شهر جم آزمایشات خود را در هتل محل اقامت تیم ها و قبل از بازی انجام داده اند. محمد انصاری، گادوین منشا و سیدجلال حسینی با ۲ بار تست دوپینگ بیشترین حضور را در این آزمایش تجربه کرده اند. از استقلالی ها نیز در دیدار برابر صنعت نفت، سایپا، ذوب آهن و پیکان آزمایش به عمل آمده و در بین آنها سیدحسین حسینی ۲ بار سابقه حضور در تست دوپینگ را دارد. افسران کنترل دوپینگ در هر ۲ دربی این فصل نیز حضور داشته و در هر بازی از دو بازیکن از هر تیم نمونه گیری کرده اند.

 

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

کیروش و دوخبر!!

کارلوس کی روش با تساوی بدون گل و با استراتژی ویژه خود توانست ایران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *