خانه | اخبار ورزشی ایران | رونالدو؛ مظهر نفرت برای ملت اروگوئه!

رونالدو؛ مظهر نفرت برای ملت اروگوئه!

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از ورزش سه: امشب اروگوئه و پرتغال در یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف هم خواهند رفت. یکی از مهمترین بازی های این مرحله بین دو تیمی که هرچند فوتبال جذابی بازی نمی کنند ولی به لحاظ تاریخی از تیم های همواره مدعی قهرمانی محسوب می شوند.

در اروگوئه که امسال در خط دفاعی بی نظیر ظاهر شده، سوارز و کاوانی که دو مهاجم هستند، بیش از دیگران مورد توجه قرار دارند و در پرتغال نیز بدون هیچ تردیدی، رونالدو یک الماس درخشان است.

 

 

 

 

نشریه اوواسیون اروگوئه به بهانه این بازی، مقاله ای جنجالی را در مورد رونالدو منتشر کرده است. مقاله ای که در آن به نفرت مردم اروگوئه از فوق ستاره رئال اشاره شده و البته در بخش هایی از آن نیز نویسنده نتوانسته از ستایش رونالدو خودداری کند:« هرگز در طول تاریخ فوتبالیستی به اندازه رونالدو وجود نداشته است که مظهر نفرت برای مردم اروگوئه باشد. او نمونه کامل انسانی است که اروگوئه ای ها از وجود وی نفرت دارند.

البته که او ورزشکاری بی نظیر است. استعدادی که فوتبال دنیا مانند او بسیار کم به خود دیده است. یک الگوی برتری طلبی و تلاش زیاد برای رسیدن به اهدافی که برای بسیاری از انسان ها دست نیافتنی است اما به عنوان یک اروگوئه ای، بیش از اینکه او را تحسین کنیم، از وی نفرت داریم.

بدبینی به بازیکنی که پنج بار توپ طلا را برده تا حدی است که در اروگوئه ترجیح می دهند آرژانتین با مسی قهرمان جهان شود ولی رونالدو با پرتغال نه. حتی در ال کلاسیکو نیز بخش اعظمی از مردم اروگوئه به خاطر نفرت از رونالدو، خواهان پیروزی بارسا هستند.

مشاهده تصویر رونالدو در زمان شادی گل های مغرورانه اش، نشان دادن سیکس پک ها، فریادهای آرام باشید که من اینجا هستم و تکرار این جمله که بهتر از من در فوتبال وجود ندارد، باعث شده تا هر بار عصبانی تر شویم و حتی میل به دیدن او در پلی استیشن را هم نداشته باشیم.

بازیکنی که فرودگاه زادگاهش مادیرا به نامش شده است و سردیسی از او نیز در آن فرودگاه نصب شده است. سردیسی که دو بار تغییر یافته است.»

 

 

 

 

پس از چندین سطر نوشتن از نفرت، نویسنده به تمجید از رونالدو نیز می پردازد:« رونالدو البته که حق دارد.او بهترین ورزشکاری است که تاریخ فوتبال به خود دیده است. هر بار که حس می کنیم فوتبال او در مرز تمام شدن است او همه را شگفت زده می کند.

اینکه می گویند رونالدوی واقعی، رونالدو برزیلی است، واقعیت ندارد. تنها رونالدو واقعی، رونالدوی پرتغالی است و برای همین هم از او متنفریم.

به همین دلیل است که او امشب یک خطر دائمی برای ما خواهد بود و نمی توانیم تحمل کنیم که او باعث حذف ما شود. اینکه به ما گل بزند و از همان شادی گل های تحریک امیزش مقابل دوربین ها انجام دهد. آن هم مقابل هزاران هوادار اروگوئه ای . به همه این دلایل است که امشب باید او را شکست دهیم.»

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

کیروش و دوخبر!!

کارلوس کی روش با تساوی بدون گل و با استراتژی ویژه خود توانست ایران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *