خانه | اخبار ورزشی ایران | سقوط گروه ایران در رنکینگ فیفا

سقوط گروه ایران در رنکینگ فیفا

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از ورزش سه: فدراسیون جهانی فوتبال فیفا امروز جدیدترین رده‌بندی تیم‌‌های ملی فوتبال جهان در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد که براین‌‌ اساس ایران با سه پله سقوط نسبت به ماه قبل با ۷۲۷ امتیاز در جایگاه سی‌وششم جهان قرار گرفت.

این سقوط در حالی رخ داد که تیم ملی ایران در این ماه همچنین اواخر مارس چند بازی تدارکاتی انجام داد که طی آن صاحب دو برد برابر الجزایر و سیرالئون همین طور یک شکست برابر تونس شد که برحسب امتیازات این دیدارهای تدارکاتی با سه پله سقوط مواجه شد.

در رده بندی ۱۰ تیم برتر جهان تغییر زیادی رخ نداد تا آلمان همچنان یکه تازی را ادامه داده و برزیل هم تعقیب و گریز را ادامه بدهد گرچه صعود دو پله ای بلژیک به رده سوم را می توان تغییر بزرگ نامید تا این تیم از حالا یکی از مدعیان قهرمانی جهان لقب بگیرد. نکته جالب توجه به سقوط پرتغال و اسپانیا در این رده بندی برمی گردد جایی که قهرمان اروپا یک پله و اسپانیا با وجود بردهای شیرین در بازی های تدارکاتی با دو پله سقوط در بین ۱۰ تیم برتر جهان روبرو شدند. رده‌بندی کلی تیم‌های برتر فوتبال دنیا به‌شرح زیر است:

 

۱- آلمان با ۱۵۳۳ امتیاز (بدون تغییر)
۲- برزیل با ۱۳۸۴ امتیاز (بدون تغییر)
۳- بلژیک با ۱۳۴۶ امتیاز (دو پله صعود)
۴- پرتغال با ۱۳۰۶ امتیاز (یک پله سقوط)
۵- آرژانتین با ۱۲۵۴ امتیاز (یک پله سقوط)
۶- سوئیس با ۱۱۷۹ امتیاز (دو پله صعود)
۷- فرانسه با ۱۱۶۶ امتیاز (دو پله صعود)
۸- اسپانیا با ۱۱۶۲ امتیاز (دو پله سقوط)
۹- شیلی با ۱۱۴۶ امتیاز (یک پله صعود)
۱۰- لهستان با ۱۱۱۸ امتیاز (چهار پله سقوط)

با وجود سقوط سه پله ای در جدیدترین رنکینگ فیفا اما ایران همچنان یکه تازی خود در قاره آسیا را ادامه داد تا شاگردان کی روش رقیب ناپذیر صدر جدول آسیا را به خود اختصاص دهند. استرالیا و ژاپن نیز در این جدول با سقوط سه و پنج پله ای روبرو شدند که رده‌بندی تیم‌های آسیایی در رنکینگ فیفا نیز به‌شرح زیر است:

۱- ایران با ۷۲۷ امتیاز (سه پله سقوط – سی‌وششم جهان)
۲- استرالیا با ۷۰۰ امتیاز (سه پله سقوط- چهلم جهان)
۳- ژاپن با ۵۲۸ امتیاز (پنج پله سقوط – شصتم جهان)
۴- کره جنوبی با ۵۲۰ امتیاز (دو پله سقوط – شصت‌ویکم جهان)
۵- عربستان با ۴۴۵ امتیاز (یک پله سقوط – هفتادم جهان)

اما غیر از پرتغال و اسپانیا که سقوط را تجربه کردند مراکش دیگر حریف ایران در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تنها تیمی بود که بدون تغییر در این رده بندی جایگاه چهل و دومی خود را با ۶۸۱ امتیاز تثبیت کرد. مراکشی که هر دو بازی تدارکاتی قبلی را بردند بدون هیچ تغییری در جایگاه قبلی ایستادند تا وضعیتی تثبیت شده داشته باشند.

 

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

کیروش و دوخبر!!

کارلوس کی روش با تساوی بدون گل و با استراتژی ویژه خود توانست ایران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *