خانه | اخبار ورزشی ایران | طرح جانی اینفانتینو برای جام جهانی ۲۰۲۲

طرح جانی اینفانتینو برای جام جهانی ۲۰۲۲

به گزارش سایت استقلال افتخار آسیا به نقل از  ورزش سه: جام جهانی ۲۰۲۲ قرار است برای اولین بار در خاور میانه و با میزبانی قطر برگزار شود اما در حالی که ۸ سال از اعلام میزبانی این کشور سپری شده و تنها ۴ سال تا آغاز این رقابت ها باقی مانده، اکنون رئیس جدید فیفا قصد دارد تعداد تیم های حاضر در این رقابت ها را افزایش دهد؛ طرحی که ممکن است باعث شود بعضی از دیدارهای این رقابت ها در کشوری به غیر از قطر برگزار شود.

افزایش تیم های جام جهانی از ۳۲ به ۴۸ قرار بود از جام جهانی ۲۰۲۶ که میزبان آن حدود دو ماه دیگر از بین میزبانی مشترک آمریکا-مکزیک- کانادا و یا مراکش معرفی می شود، انجام گیرد اما اکنون با پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، قرار است افزایش تیم ها در جام جهانی ۲۰۲۲ مورد بررسی قرار بگیرد.

اینفانتینو که روز گذشته در اجلاس کنفدراسیون های آمریکای جنوبی حضور داشت، به خبرنگاران گفت:” به نظر من این ایده جالبی است. البته ما باید امکان انجام این پیشنهاد را بررسی کنیم. اگر امکان پذیر باشد، اگر بقیه کنفدراسیون ها هم موافق باشند، آنوقت انجام می شود زیرا این تصمیمی نیست که فقط رئیس فیفا یا کنفدراسیون آمریکای جنوبی در مورد آن نظر بدهند. البته ما این طرح را مطالعه می کنیم.

 

 

 

من واقعا فکر می کنم طرح جالبی است و باید آن را به طور جدی مطالعه کنیم. چرا که نه؟ من به عنوان رئیس فیفا به شدت به افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی اعتقاد دارم زیرا مطمئنم که به توسعه فوتبال در سراسر دنیا کمک می کند. به همین دلیل است که ما قبلا این را پیشنهاد دادیم و برای جام جهانی ۲۰۲۶ آن را تایید کردیم.”

اجرای این طرح برای جام جهانی ۲۰۲۲، علاوه بر سود مالی بیشتر برای فیفا، می تواند جایگاه اینفانتینو در بین ۲۱۱ عضو فیفا را هم مستحکم تر کند و باعث افزایش شانس انتخاب مجدد او به ریاست این نهاد در انتخابات سال بعد شود.

قطر در حال حاضر در حال ساخت ۸ ورزشگاه برای جام جهانی ۲۰۲۶ است و در صورتی که تعداد تیم های این رقابت ها به ۴۸ تیم افزایش پیدا کند، نیاز به ۴ ورزشگاه دیگر خواهد بود. به این ترتیب ممکن است طرح برگزاری بعضی از دیدارها در یکی دیگر از کشورهای خاورمیانه افزایش پیدا کند.

این در حالی است که روابط سیاسی قطر با همسایگانش از جمله بحرین، امارات و عربستان از تابستان گذشته تیره شده و در حال حاضر ایران نزدیک ترین کشور به قطر در خاورمیانه محسوب می شود.

البته شاید کویت شانس بیشتری برای میزبانی مشترک با قطر داشته باشد. این کشور به تازگی رابطه اش با قطر را از سر گرفته و محرومیت فدراسیون فوتبال این کشور که توسط فیفا اعمال شده بود هم از پاییز قبل برداشته شده است.

درباره‌ی حسن صانعی پور

همچنین ببینید

کیروش و دوخبر!!

کارلوس کی روش با تساوی بدون گل و با استراتژی ویژه خود توانست ایران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *